My Country, My Time

My Country, My Time

Rok vzniku: 2012
Stopáž: 00:04:28

Scénář, kamera a režie: Roman Němec
Originální hudba: Jonathan Geer & Jonathan Adamich

V červnu 2012 jsme se vypravili na týdenní výlet do Yosemite Národního parku. Inspirován Sheldonem Neill, Colinem Delehanty (Yosemite) a samozřejmě Tomem Lowe (TimeScapes) jsem si pořídil Stage Zero Timelapse Dolly se záměrem zkusit tam udělat několik timelapse záběrů úchvatné přírody. Záhy jsem však zjistil, že na smysluplný projekt týden rozhodně nestačí a tak jsem se rozhodl, že svůj timelapsový debut nasnímám doma – v České republice, samotném centru Evropy, v Krušných horách.

Celé léto, téměř každý den, jsem vyrážel s fotoaparátem do místních hor a snažil se zachytit okamžiky, které běžně nevnímáme jako výjimečné, ale ve své podstatě výjimečné jsou.

Objevil jsem několik pro mě dosud neznámých krásných míst, často jsem pobýval v přírodě před rozbřeskem, viděl spoustu zvířat v jejich přirozeném prostředí, pozoruhodné meteorologické úkazy při západu slunce, utíkal s fotobrašnou a stage na rameni před deštěm,…

Ne všechno se mi podařilo nafotit tak, jak bych si přál. Několik dobrých úlovků jsem ale udělal (třeba rychlý příchod horské bouře nebo meteorický roj Perseidy z komety Swift-Tuttle, která kolem Země prolétá jednou za 130 let).

Video sleduj ve Full HD na Vimeo nebo YouTube.