Love♥Makers: Superstition

Love♥Makers: Superstition

Rok vzniku: 2012
Stopáž: 00:04:35

Scénář a režie: Roman Němec
Kamera: Karel Pobříslo
Střih: Roman Němec
Originální hudba: Stevie Wonder
Odborná spolupráce: Lukáš Patzenhauer, Jan Dundr, Stanislav Zemek

Hrají: Love♥Makers: Jirka Hieke, Jakub Vaňas, Lukáš Hieke, Vojta Draganov, Petr Baranijak, Tomáš Dunka, Michal Rambousek, Dave Stütz

Když mi někdy v březnu 2012 zavolal Jakub Vaňas, zda neznám nějaké dobré nahrávací studio v regionu, kde by mohli s kapelou Love♥Makers natočit pár demo nahrávek, dal jsem mu tip na Láďu Veselého a mimoděk jsem dodal: „Až budete mít nahráno, zavolej a dotočíme k tomu obrázky.“ V zápětí jsem pochopitelně věc absolutně pustil z hlavy, Kuba ale zavolal. A jsem tomu upřímně rád.

Shodou okolností ve stejnou dobu mě pozval Česťa Turek do jejich „doupěte“. Upravili si jednu takovou garáž, kterou jinak využívají pro ustájení svých motorek a čtyřkolek, na zkušebnu svojí kapely (Diagnóza 300). Když jsem vešel vstupními vraty do asi 300 metrů čtverečních velkého prostoru se žlutou podlahou, ztuhnul jsem úžasem. V zápětí mi bylo jasné, že retro klip Love♥Makers musíme natočit právě tady.

Love♥Makers je nadstandardně fotogenická kapela. Skoro se mi nechce věřit, že nejde o účelově manažersky sestavený projekt. Osm skvělých muzikantů, co kus to originál. Rozdělit klukům role nebyl žádný problém, v podstatě se pro ně už narodili. Jeden (dlouhý a výživný) natáčecí den, dva dny ve střižně a klip je na světě.

Křest klipu proběhl 15. června 2012 v Musicbaru Liďák.

Klip sleduj na YouTube