In Progress: film Osudové mimobežky

Osudové mimoběžky je připravovaný celovečerní hraný film podle původního scénáře Romana Němce. Příběh začíná zhruba v roce 2009 a končí o osm let později. Scénář prošel dramaturgií Martina Bezoušky a v současné době tvůrci hledají spolu s producentem Viktorem Schwarczem zdroje pro jeho realizaci. Zahájení vývoje je naplánováno na březen 2019.

Můžeš mít cokoliv na světě.
Jen ne to, po čem toužíš.


Synopse


Violoncellista Jakub se na pozvání svého bývalého spolužáka Davida vrací z Kalifornie, kde našel angažmá a už několik let úspěšně pracuje na svojí kariéře. S touto návštěvou jsou spojeny vzpomínky a tak má divák možnost nahlédnout do minulosti, na samý začátek příběhu. Ten se odehrává na vysoké umělecké škole, kde Jakub Davida poznal a platonicky se do něj zamiloval. David však upírá svoji pozornost spíše ke spolužačce Katce. Ta zase vytrvale usiluje o Jakuba. Vzniká tak bezvýchodný vztahový trojúhelník, ve kterém nikdo nedostává to, po čem touží.

Když Katka zjistí, že Jakuba nemůže mít, protože je gay, vezme na milost Davida. Neplánovaně s ním otěhotní, což zaskočeného Davida přiměje požádat ji o ruku. Jakub to těžce nese, protože cítí, že David definitivně mizí z jeho života. Útěchu nachází u svého mladého učitele hudby Filipa, se kterým naváže intimní vztah, začne s ním žít a snaží se vymanit z citové závislosti na Davidovi.

Vývoj událostí však této snaze příliš nenahrává. Jakub se proto v jedné zoufalé chvíli rozhodne spálit všechny mosty, opouští Filipa a odjíždí do Kalifornie začít znovu.

Nyní, pět let po svém odchodu, přijíždí na pár dní zpátky do Čech. Setkává se s Davidem a jeho již osmiletým synem Matějem a dozvídá se šokující zprávy. Současně je postaven před zásadní životní rozhodnutí.


Máte-li z jakéhokoliv důvodu zájem o více informací, ozvěte se.Osudové mimoběžky - slice of story