In progress: film Na rozcestí doprava

Příběh připravovaného filmu 'Na rozcestí doprava' je, ostatně jako všechno, co jsem kdy napsal, hodně autobiografický. Scénář je inspirovaný vzpomínkou na moje dětství, kdy mě táta, trenér mužského volejbalového týmu, přinutil strávit část prázdnin na jejich sportovním soustředění v kempu kdesi uprostřed lesa.

Bylo mi asi třináct a byl jsem hubený střízlík s nekoordinovanými pohyby, který se štítil jakékoliv sportovní aktivity. Pochopitelně to poslední, co jsem si jako puberťák přál, bylo trávit léto s jedním z rodičů a partou starých (dvacetiletých) sportovců, které jsem neznal, a jediné, co od nich očekával, byl výsměch, případně šikana. To jsem ale ještě netušil, jak mými hormony zamíchá první příležitost bezprostřední fyzické blízkosti dvacetiletých atletů v trenýrkách a propocených tričkách. Prožil jsem si první crush a domů se vracel naprosto zmatený.

Ve filmu se ovšem nebude hrát volejbal, nýbrž basketbal (protože to je mnohem víc sexy) a hlavní hrdina bude o něco starší (bude mu šestnáct), aby bylo možné příběh náležitě rozvinout, k čemuž i u mě došlo až o pár let později.

Půjde tedy o coming-of-age příběh zasazený do sportovního prostředí s přírodní romantickou kulisou tréninkového kempu v lese. A přestože základní dějová linka je nutně dramatická, chybět nebude ani řada komických momentů. Ostatně myslím, že v šestnácti život bývá, především ve zpětné perspektivě, často hodně komediální.


V aktuální fázi je dokončen scénář.


Na rozcestí doprava